ŪDENS SILDĪTĀJI AR SILTUMSŪKNI
15. marts, 2024 pl. 8:00,
Nav komentāru
Ūdens sildītājs ar Siltumsūkni nodrošina augstu veiktspēju, vienlaikus aizņemot ļoti maz vietas. Taču ar to šīs priekšrocības nebeidzas.
Siltumsūkņa ūdens sildītājs ir dzīvotspējīgs ekoloģiski ilgtspējīgs risinājums, kas ražo mājsaimniecības karsto ūdeni vietējai lietošanai, tādējādi palielinot veiktspēju un samazinot enerģijas patēriņu. Būtiskākā priekšrocība ir iespēja samazināt komunālos/elektroenerģijas izdevumus, kas šobrīd ir būtisks arguments šādu risinājumu izmantošanā.
Atšķirībā no modeļiem, kas darbojas, izmantojot elektrību vai gāzi, šāda veida sildītāji izmanto atjaunojamo enerģiju, piemēram, apsildot gaisu ap dzīvojamo telpu vai, ja ir saules paneļi, saules enerģiju. Turklāt, izmantojot šos ūdens sildītājus, tiek izdalīts CO2 vai smalkie putekļi, kas padara tos ārkārtīgi videi draudzīgus.
Izmantojot tīrus un atjaunojamus energoresursus, piemēram, atmosfēras gaisu, var panākt enerģijas ietaupījumu līdz pat 70%, kā arī pilnībā samazināt metāna vai sašķidrinātās naftas gāzes emisijas, tādējādi novēršot kaitīgu vielu nokļūšanu atmosfērā.
Ūdens sildītāju uzstādīšana iespējama gan jaunbūvēs, gan esošo ēku renovācijas laikā. Šāda veida sildītājiem ir arī vairākas priekšrocības to daudzpusības ziņā, jo tiem nav nepieciešams savienojums ar skursteni, bet tie ir savienoti tikai ar ūdens apgādes sistēmu un elektrotīklu, ar šo līniju aukstā gaisa noņemšanai, kas tiek saņemta ekspluatācijas laikā.
Kā darbojas ūdens sildītājs ar siltumsūkni?
Lai saprastu, kā darbojas siltumsūkņa ūdens sildītājs, jums ir jāsaprot tā tehnoloģija. Šādas ierīces darbības princips ir balstīts uz siltumenerģijas ieguvi no kāda ārēja avota ar sekojošu tās nodošanu, lai sildītu ūdeni, kas nonāk sildītājā. Šis process tiek veikts, izmantojot slēgtu cilpu, vienkāršības labad to var raksturot kā šādu trīs galveno posmu secību.
Pirmkārt, gaiss tiek piegādāts siltummainim, kura iekšpusē cirkulē atbilstošais aukstumaģents; tas pieņem ienākošā gaisa siltumu, līdz tas sasniedz vārīšanās temperatūru.
Pēc pārejas no šķidruma uz gāzveida stāvokli aukstumaģents nonāk iekārtas iekšpusē uzstādītajā kompresorā, kas to vēl vairāk uzsilda, lai atvieglotu siltuma pārnesi uz sildāmo ūdeni.
Pēc pilnīgas pieejamā siltuma izlaišanas aukstumaģents tiek nosūtīts uz izplešanās vārstu, kas samazina tā spiedienu un temperatūru, un atgriežas sākotnējā stāvoklī, pēc kura cikls atkārtojas.
piemērs kā var saslēgt ūdens sildītāju ar kondicionēšanas sistēmu